nedeľa 25. januára 2015

Snickers ovsené kocky


Tieto kocky sú jedným slovom perfektné! Síce to nie je úplne nízkokalorický recept, naopak - sú veľmi výživné a plné energie, ale vďaka tomu môžu poslúžiť ako zdravší snack v nabitých dňoch, keď nestíhate. Pripravte si ich napríklad v nedeľu a potom vyberajte z chladničky podľa potreby - na raňajky, na desiatu deťom, pred cvičením....Inak deťom budú určite veľmi chutiť. Príprava je až smiešne jednoduchá a rýchla, zato výsledok úžasný.

Potrebujeme:

1/2 šálky arašidového masla
1/4 šálky medu
1 odmerka vanilkového proteínu
1 šálka ovsených vločiek ( môžete ich namiešať aj s burizónmi, nesolenými arašidmi alebo obľúbenými cereáliami - hodí sa napr. nesquick)

Postup:

Do menšej rajničky dáme arašidové maslo, med, proteín a postupným zahrievaním a miešaním rozpustíme. Do hmoty pridáme ovsené vločky (prípadne namiešané s burizónmi, orieškami alebo cereáliami) a dobre premiešame, aby hmota všetko obalila. Plastovú nádobu vyložíme alobalom a hmotu natlačíme dnu. Uložíme do chladničky stuhnúť a potom nakrájame na chutné kocky.  Z tejto dávky budete mať asi 12 kúskov. Skladujeme v chlade.

1 kocka obsahuje: 6g tuku, 7g bielkovín a 13g sacharidov

Kvalitné arašidové maslo dodá zdravé tuky a vlákninu, hlavne ak si vyberiete variant vyrobený z celých orechov (aj so šupkami a kúskami arašidov). Med je zas výborné prírodné sladidlo s protizápalovými a antibiotickými účinkami. Proteín obohatí túto maškrtu o potrebné bielkoviny a ovsené vločky o pomalé sacharidy a vlákninu. Je to energetická bomba, ale určite lepšia ako originál - plný stuženého tuku, rafinovaného cukru, bez vlákniny a akýchkoľvek minerálov či vitamínov. A počkajte keď to ochutnajú decká.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára